Trendy ślubne kolor roku 2020

Trendy ślubne – kolor roku 2020

Wśród wielu decyzji jakie muszą podjąć Nowożeńcy jest wybór koloru przewodniego dodatków na ślubie i weselu. Nierzadko okazuje się, że to nie jest takie proste i rozmyślanie spędza przyszłym Młodym sen z powiek. Wybierając przewodni kolor wesela, warto wziąć pod uwagę porę roku, sezonową dostępność wymarzonych kwiatów i dodatków, wygląd miejsca uroczystości ślubnej i sali weselnej oraz trendy ślubne.

Trendy ślubne klasyczny niebieski

O co chodzi z trendami-również ślubnymi?

Instytut Pantone to amerykańska firma, która wybiera kolorystykę we współczesnej sztuce. Dotyczy to zarówno branży ślubno-weselnej, jak i sztuki użytkowej, architektury oraz designu. Motyw kolorystyczny widoczny jest we wszystkich kolekcjach domów mody, kolekcjach marek odzieżowych, a także kolorowych kosmetykach.

Instytut udziela różnych firmom wsparcia w zakresie komunikacji marketingowej, a także wykorzystania barw do budowania identyfikacji wizualnej. Co roku – od 1999 roku typowane przewodnie kolory wpływają na współczesnych twórców oraz stanowią sygnaturę nadchodzących miesięcy.

W jaki sposób wybierany jest kolor?

Wybór specjalistów zawsze dokonywany jest w tajemnicy, liczne spotkania oraz debaty odbywają się za zamkniętymi drzwiami. Wytypowany kolor zawsze odzwierciedla światowe trendy poprzedzone licznymi badaniami oraz analizami dziedzin twórczych, mody oraz nastrojów społecznych. Inspiracją dla ekspertów Pantone bywa branża rozrywkowa, np. kręcone właśnie filmy, wystawy dzieł sztuki, idole, moda czy często wybierane miejsca podróży.

Amerykańska firma Pantone spośród tysiąca barw wybiera kolor roku, inspirujący designerów przez najbliższe 365 dni. Opracowana unikalna skala kolorów, tzw. Skala Pantone (Pantone (Color) Matching System (PMS)) obejmuje 1114 kolorów, które opisane są numerami oraz oznaczeniami dodatkowych cech, jak na przykład fluorescencja.

Modne kolory, czyli jakie panowały trendy ślubne?

Po raz pierwszy wyboru koloru roku dokonano w 2000 roku i wyróżniono Cerulean Blue – odcień niebieskiego.

2001: Fuchsia Rosa – intensywny kolor różu.

2002: True Red – głęboka czerwień.

2003: Aqua Sky –  spokojny odcień niebieskiego.

2004: Tiger Lily – intensywny kolor skórki pomarańczy.

2005: Blue Turquise  – egzotyczny odcień niebieskiego.

2006: Sand Dollar – neutralny jasny brąz.

2007: Chili Pepper – odcień ostrej papryki.

2008: Blue Iris – pastelowy odcień niebieskiego i purpury.

2009: Mimosa – ciepły odcień żółtego.

2010: Turquoise – kolor wody dalekich oceanów.

2011: Honeysuckle – witalny odcień różu.

2012: Tangerine Tango – intensywny odcień pomarańczy.

2013: Emerald – naturalna zieleń.

2014: Radiant Orchid – Magiczna fioletowa barwa.

2015: Marsala – przybrudzone bordo.

2016: Rose Quartz & Serenity – połączenie ciepłego różu oraz zimnego błękitu.

2017: Greenery – ciepły, lekko żółtawy odcień zielonego.

2018: Ultra Violet – oryginalny fiolet.

2019: Living Coral – odcień koralowy z kroplą złota.

A jaki kolor jest najmodniejszy w 2020 roku?

Jak dyrektor wykonawczy Instytutu Pantone Color podała – rok 2020 będzie należał do koloru niebieskiego w klasycznym wydaniu – dokładnie: 19-4052 Classic Blue.

Leatrice Eiseman o tym wyborze powiedziała: „Żyjemy w czasach, które wymagają wiary i zaufania. Classic blue daje poczucie zakotwiczenia. Jest niczym wieczorne niebo, rozległe i nieskończone”.

Dodała też, że niebieski jest solidny i niezawodny i, że skłania nas do spojrzenia dalej, do głębszej refleksji oraz nieustannego poszerzania perspektyw.

Classic Blue to barwa o właściwościach uspokajających i kojących. Jest elegancka oraz relaksująca, a jednocześnie symbolizuje pewność siebie i przywiązanie. Niebieski to kolor przyjaźni, ale także wolności. Niebieski jest kolorem kreatywności i energii, dlatego to bardzo dobra barwa do bazy kolorystycznej motywu przewodniego ślubu i wesela. W branży ślubnej wybrane kolory zawsze pięknie prezentują się z klasyczną bielą. Sugeruję, aby zwrócić na to uwagę planując stylizacje i aranżacje weselnych wnętrz.

Stylizacje ślubne

Dla Par, które nie boją się odważnych aranżacji, ciekawym rozwiązaniem są niebieskie obrusy, które sprawdzą się jako baza do dekoracji, na której można ustawiać przepiękne kompozycje w połączeniu ze stylowymi świecznikami oraz wazonami.

Chcąc zaznaczyć w Waszym wyjątkowym dniu aktualne trendy ślubne, warto skupić się na drobiazgach, które w przemyślany sposób należy rozmieścić w różnych miejscach uroczystości ślubnej oraz sali weselnej.

Dodatki na których można dodać kolorowe akcenty to np. zaproszenia, a także winietki, zawieszki na alkohol, pudełeczka na upominki dla gości bieżniki, girlandy, świece oraz tea-lighty.

Niebieskie świece elegancko bądą się prezentować w szklanych, złotych a także srebrnych świecznikach.

Kompozycje kwiatowe sprawdzają się zawsze i wszędzie. Sezonowe kwiaty są łatwo dostępne i przy tym tańsze. W zależności od pory roku można wybrać idealnie pasującą odmianę lub barwę roślin. Wybrany kolor wraz z zielenią różnych odmian liści tworzą niesamowite dzieła. Goście z pewnością to docenią.

Słodkości weselne również mogą być udekorowane kolorem przewodnim – tort, muffinki, pralinki czy makaroniki. Świeże kwiaty, kolorowy lukier czy satynowe wstążki i tasiemki można dopasować do wybranego odcienia.

Nowożeńcy mogą mieć również akcenty kolorystyczne w swych stylizacjach ślubnych. Makijaż, buty, lakier do paznokci, paseczek w talii, krawat, poszewka mogą nawiązywać do przewodniej barwy.

Kreacje świadkowej oraz druhen, na wzór amerykańskich wesele, mogą być w wybranych odcieniach nawiązujących do przewodniego motywu.

Mniej znaczy więcej.

Trendy ślubne to jedno, najważniejsze abyście wybrali to co się Wam podoba. Ślub i wesele to eleganckie uroczystości. Jak mawiał architekt Ludwig Mies van der Rohe: “Mniej znaczy więcej”. Skupcie się na drobnych elementach i wszystkie dodatki wybierajcie z umiarem. Kolor dopasujcie do Waszych upodobań, a będą one na pewno w dobrym – bo Waszym – guście.

Z ogromną przyjemnością pomożemy w doborze koloru oraz motywu przewodniego Waszego ślubu i wesela. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz kontaktu z Nami.

Comments are closed.